Yhteystiedot

PUHEENJOHTAJA:

Tarja Kristiina Ikonen / Savon Sydänpiiri ry.: 

tarja.ikonen@sydan.fi, p. 0500 574 642


VARAPUHEENJOHTAJAT:

Risto Kovanen / Pohjois-Savon Liikunta ry.: 

risto.kovanen@pohjois-savonliikunta.fi, p. 040 705 8897

--täydentyy--


SIHTEERISTÖ:

Nelli Pirskanen: info@pssotu.fi, p. 044 931 9152

Mika Saastamoinen: mika.saastamoinen@invalidiliitto.fi, p. 044 765 1375



TEEMAEDUSTAJAT:


Arjen turvallisuus:

Eila Tolppanen / Pohjois-Savon kylät ry. : eila.tolppanen@hotmail.com, p. 040 571 3814

Eija Rytkönen / Pohjois-Savon Muisti ry:  eija.rytkonen@psmuisti.fi, p. 040 526 3481


Asukas- ja kylätoiminta:

Merja Kaija / Pohjois-Savon kylät ry.: merja.kaija@pohjois-savonkylat.fi, p. 045 179 1070

Hanna Putkonen / SPR Savo-Karjala: hanna.putkonen@redcross.fi, p. 050 407 5816


Elinkeinot ja kehittäminen:

Eveliina Markkanen / Ylä-Savon Veturi: eveliina.markkanen@ylasavonveturi.fi

Liisa Raatikainen / Pielaveden 4H -yhdistys: pielavesi@4h.fi, p. 040 326 7600


Harrastus ja neuvonta:

Päivi Partanen / Siilinjärven 4H -yhdistys: siilinjarvi@4h.fi, p. 040 824 5301

Jussi Salmi / Suomen Nuorisoseurat - Pohjois-Savo: jussi.salmi@nuorisoseurat.fi, p. 050 556 4748


Hyvinvoinnin ja terveyden edistäminen:

Tarja Kristiina Ikonen / Savon sydänpiiri ry.: tarja.ikonen@sydan.fi, p. 0500 574 642

Sirpa-Sari Borg-Holopainen / Huoltoliitto ry.:


Ikäihmiset:

Ahti Planman / Seniorien ATK-yhdistys SAVONETTI ry.: ahtiplanman@gmail.com, p. 0500 500 058

Salli Tiainen / Kristillisen ELäkeliiton Pohjois-Savon Tukipiiri:


Kansainvälisyys ja monikulttuurisuus:

Katja Koponen / Setlementti Puijola: katja.koponen@puijola.net, p. 044 787 2872

Hanna-Leena Tela / TOIMI -työvalmennussäätiö sr.: hanna-leena.tela@toimisaatio.fi, p. 040 528 1029


Terveys-, potilas- ja vammaisjärjestöt:

Merja Jääskeläinen / Kehitysvammaisten Pohjois-Savon Tukipiiri: jaaskelainen.merja@hotmail.com, 040 834 1504

---  Warkauden seudun sosiaali- ja terveysjäjestöt ry --- edustaja vaihtumassa.



Lapset ja perheet:

Sinikka Roth / Pohjois-Savon lapsiasiaverkosto: sinikka.roth@perheentalo.fi, p. 040 743 1773

Miia Lahtela / SOS Lapsikylä: miia.lahtela@sos-lapsikyla.fi,  p. 040 738 3753


Risto Kovanen / Pohjois-Savon Liikunta ry.: risto.kovanen@pohjois-savonliikunta.fi, p. 040 705 8897

Anu Hämäläinen / Epilepsialiitto: anu.hamalainen@epilepsia.fi, p. 040 511 0092


Luovat alat:

Mervi Eskelinen / Arkkitehtuuri- ja ympäristökulttuurikoulu Lastu ry.: lastu@lastu.fi, p. 050 326 7243

Hilkka Karvonen / Siilinjärven kuvataideyhdistys ry.:


Mielenterveys- ja päihdetyö:

Maija Tapanainen / MIDAS-verkosto: maija.tapanainen@kuopionmt-tuki.com, p.0400 889 827

Mari Tuomainen / Kirkkopalvelu ry.: mari.tuomainen@kirkkopalvelut.fi, p. 040 822 2780


Nuoriso:

Tatu Tossavainen / Nuorten Palvelu ry.: tatu.tossavainen@nuortenpalvelu.fi, p. 040 487 4806

Maarit Halonen / Näkövammaisten liitto: maarit.halonen@nkl.fi, p. 050 338 9729


Työ- ja toimintakyky:

Maaret Kokkonen / POSAKAT ry.: maaret.kokkonen@kokemustalo.fi

---- Suonenjoen Rivertech ry.: ---- edustaja vaihtumassa